Žurnālā “Ir Nauda” aprīlī/maijā

PaulsPavasaris ir gadalaiks — startup. Aprīlis un maijs ir mēneši ar jaunuzņēmumu garu — visur daba ar pirmatnēju entuziasmu laužas ārā no ziemas miega, un daudzie pumpuri ar spēcīgu apņēmību tic, ka var izaugt līdz pašām debesīm.

Tāds pavasarīgi uzņēmīgs gars caurstrāvo arī šo Ir Nauda numuru, kurš pats ierauga dienasgaismu tieši aprīlī. Infogram ar saviem 2,8 miljoniem lietotāju 170 pasaules valstīs jau sen vairs nav mazs jaunuzņēmums, kas cīnās par vietu zem saules, tomēr tā līdzdibinātāja Alise Semjonova vēl aizvien ir entuziasma pilna, jo to, «ko es radu vakarā un kas ir palaists publiski no rīta, pēc dažām minūtēm lieto jau visā pasaulē». Ne velti amerikāņu biznesa žurnāls Forbes viņu šogad iekļāvis Eiropas jauno uzņēmēju topā 30 under 30.

Kā stāsta veiksmīgais ASV uzņēmējs Bobs Tinkers, kura dibinātā mobilo ierīču drošības un pārvaldības uzņēmuma MobileIron klientu vidū ir vairāk nekā 500 pasaules lielāko kompāniju, «ja reiz tev pielipis uzņēmēja bacilis, no tā nekad vairs netiec vaļā». «Degsme radīt kaut ko «no nekā» ir ļoti saistoša sajūta.» Taču savā karjerā viņš ir arī piedzīvojis dažu labu neveiksmi un tāpēc var pastāstīt, kā vislabāk kopt biznesa ideju, lai tā izaugtu par sekmīgu uzņēmumu.

Tiešā, nevis pārnestā nozīmē par biznesu pavasarī un pavasari biznesā zina stāstīt stādu tirgotāji, kam nevis rudenī, bet ap Lieldienām sākas pļaujas laiks. Tāpat kā jebkurā uzņēmējdarbības virzienā, arī koku, krūmu un puķu rūpalā ir svarīgs ne tikai produkts, bet arī tā pārdošana. Tomēr Stādu audzētāju biedrības dalībnieki prot ne tikai potēt un mēslot, bet arī stāstīt un pārliecināt, un viņu apgrozījums pēdējos trīs četrus gadus piebriest par saviem 10% ik gadu. Pieprasījums ir tik liels, ka reiz Siguldā stādu parādes laikā bankomātos pat izbeigusies nauda. Nozare aug griezdamās!

Novēlu mums visiem smelties no šiem stāstiem saulainu iedvesmu, kas ļaus arī mūsu biznesa dēstiem ātri uzplaukt, kārtīgi nogatavoties un īstajā laikā nest bagātīgu ražu!

Pauls Raudseps,
viesredaktors

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>