Žurnālā “Ir Nauda” februārī/martā

PaulsAmats, nauda, atzinība. Vienkāršotā priekšstatā tie ir sekmīgas karjeras mērķi. Tomēr nereti šo sasniegumu augļus patiesi bauda nevis tie, kuriem interesē tikai apliecināšanās citu priekšā, bet gan cilvēki ar kādu dziļāku aizraušanos. Jebkura darba ikdienā jāsastopas ar negaidītiem šķēršļiem un kaitinošiem sīkumiem, kuru pārvarēšanai ilgākā laika posmā nepietiek ar apkārtējo gaistošo apbrīnu vai dziļākas vajadzības neapmierinošo naudu. Šajā numurā lasītājiem ir lieliska iespēja no dažādām pusēm paskatīties uz veselīgajiem dzinuļiem, kas ļauj cilvēkam veidot karjeru, kuras jēga neaprobežojas ar amatiem un algu.

Numura seja Nils Melngailis dzimis Amerikā, 90. gadu sākumā Latvijā izveidoja auditorfirmas Coopers&Lybrand (vēlāk PriceWaterhouseCoopers) biroju. Tipiskas starptautiskā uzņēmuma karjeras kāpnes viņu pēc tam vestu augstāk, ārā no mazā Latvijas tirgus, tomēr katru reizi, kad viņš uz tām pakāpies, kāds interesants izaicinājums viņu atsaucis atpakaļ. Pēc pieciem ārpus Latvijas pavadītiem gadiem viņš pērn piekrita vadīt lielo Nordea un DNB banku apvienošanas projektu Baltijas valstīs. Kāpēc? Ne tikai tāpēc, ka tas bijis interesants piedāvājums. «Esmu pārliecināts, ka jebkurš Latvijas patriots priecātos par iespēju strādāt atbilstošu darbu Latvijā,» saka Melngailis.

Otra numura varone ir KPMG Baltics vadošā partnere Armine Movsisjana. Vidusskolā viņa sapņojusi kļūt par kodolfiziķi vai kinorežisori. Pēc iestāšanās Rīgas Ekonomikas augstskolā mainījās virziens, taču ne dzīves filozofija. «Vienmēr esmu nospraudusi sev ambiciozus mērķus. Kad cilvēkam ir mērķis, vieglāk dzīvot, jo ir nākotne, uz kuru tiekties.» Turklāt Arminei svarīgi ir sajust, ka viņas darbs nes kādu lielāku labumu, tāpēc no Londonas atgriezusies Rīgā. «Šeit jūtu, ka manās spējās ir kaut ko ietekmēt.»

Taču — ko darīt, ja rodas aizdomas, ka esi sācis kāpt pa nepareizajām kāpnēm? Izlasiet pārmaiņu eksperta Reiņa Druvieša padomus, kā rīkoties, ja sāk uzmākties domas par darba maiņu. Jaunais vienmēr saistās ar risku, bet nav iespējams attīstīties, ja neesi gatavs piedzīvot arī neērtības. Varbūt tieši otrādi — karjeras plūdums apmierina, taču tu meklē kādu papildu izaicinājumu? Tad noteikti vērts izlasīt par cilvēkiem, kas atraduši veidus, kā pārvērst savus hobijus par biznesu. Tetovējumi, ogas, joga — šo sarakstu katrs no mums var papildināt ar kādu citu veidu, kā apvienot patīkamo ar lietderīgo.

Lai mums visiem labs ceļavējš, iedvesma un izaugsme karjeras ceļā!

Pauls Raudseps,
viesredaktors

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>