Žurnālā “Ir Nauda” decembrī/janvārī

PaulsGadumija ir laiks, kad romiešu dievs, pirmā mēneša krusttēvs Jānuss ar savām divām pretējos virzienos vērstajām sejām mūs aicina paskatīties vienlaikus pagātnē un nākotnē. Šajā Ir Nauda numurā mēs arī vienlaikus skatāmies gan atpakaļ, gan uz priekšu.

Aleksis Karlsons pārstāv lielu retumu — ģimeni, kuras sekmīgās uzņēmējdarbības tradīciju saknes meklējamas 19. gadsimtā. Viņš tagad pārvalda Berga Bazāru, kuru cēlis viņa vecvecvectēvs Kristaps Bergs, kā arī attīsta nekustamo īpašumu biznesu citviet Rīgā un Latvijā.

Savukārt 25 gadus vecais Emīls Pakārklis izveidojis īstu 21. gadsimta biznesu. Divu gadu laikā viņš no nulles uzbūvējis uzņēmumu, kas virtuāli nosedz visu pasauli un šogad sasniedzis jau miljona eiro apgrozījumu, mācot iPhone īpašniekus, kā labāk izmantot sava viedtālruņa fotokameras.

2016. gada spilgtākie biznesa notikumi, par spīti ekonomikas rimtajai izaugsmei, izrādās paradoksu pilni. Viens Latvijas produkts ieguvis pasaules slavu, bet tā ražotāja ienākumus tas nav būtiski ietekmējis. «Kā bankā» — tā sakām, kad gribam apliecināt, ka kaut kas ir stabils un drošs, tomēr šogad banku tirgus bijis strauju pavērsienu pilns — vienu pazīstamu banku piespiedu kārtā likvidēja, divas citas apvienojas, bet ilggadējam tirgus līderim draud atkrišana otrajā vietā.

Tautsaimniecība kopumā stabili aug, bet visur runā, ka investori no Latvijas bēg. Bet varbūt tas ir tikai šķitums?

Bet 2017. nu gan būs miera un stabilas izaugsmes gads, vismaz tā piesardzīgi sola divi pazīstami eksperti — Mortens Hansens un Pēteris Strautiņš. Ja vien pasaule nesajuks prātā no Brexit un Trampa. Taču varbūt visu ar kājām gaisā sagriezīs nevis politika, bet zinātne?

Futurologs Jurijs van Gēsts prognozē, ka aizvien straujāka dažādu tehnoloģiju attīstība var novest pie kapitālisma sabrukuma — un tas būšot labi.

Tomēr, lai kāds bijis aizgājušais gads un lai ko mums sola nākotne nezināmā, gadumija ir arī laiks svinībām un svētku mielastiem. Kā veltījumu Ziemassvētku un Jaunā gada bagātīgi klātajiem galdiem apskatām Latvijas vadošos restorānus — ne tikai kā vietas, kur labi paēst, bet arī kur gatavo garšīgu saldo ēdienu ar nosaukumu «peļņa». Prieks redzēt, ka šajā allaž ļoti riskantajā biznesā tik daudzi no mūsu restorāniem spēj baudīt darba augļu saldumu.

Novēlu mums visiem aizrautīgu darbu un bagātīgu atdevi jaunajā, 2017. gadā!

Pauls Raudseps,
viesredaktors

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>